Denník adoptívnej maminky časť Karanténa

Autor: Veronika Paveleková | 11.4.2020 o 19:23 | Karma článku: 2,06 | Prečítané:  541x

Pozitíva, -Sme spolu - Deti sú spokojnejšie lebo sa im viac spolu venujeme . Hmm  sú len 2 pozitíva ktoré ma napadajú v poriadku , alebo ich je málo ? .. tak poďme na  Negatíva .-  Sme spolu 

Dnes nejak prežívam celý deň ponorku , samozrejme nie svojou vinou :) , a veľmi sa zamýšľam nad tým čo mi dáva a čo berie táto karanténa ( lebo Korona mi zatiaľ nevzala nič chvalabohu ) obzvlášť v tento veľkonočný čas. 

Tak si to zosumarizujem lebo ja mám rada vo veciach jasno .

   - tak Pozitíva -

                      -Sme spolu

                      - Deti sú spokojnejšie lebo sa im viac spolu venujeme 

    Hmm  sú len 2 pozitíva ktoré ma napadajú v poriadku , alebo ich je málo ? .. tak poďme na  

         Negatíva ..

                  -  Sme spolu 

  No , isto mi každý dá za pravdu , že to , že je s niekym ( aj keď ho miluje ako koňa ) zavretý doma 24h.  Je síce krásne a super, čarovné a neviem aké ešte , ale neznamená to , že loď  tejto dokonalej rozprávky nenabehne na nejaký ľadovec ,  každý chápe, čo som tým chcela povedať . Aby som ale neznela nejak pesimisticky, lebo mi maminky na dovolenke sme na karanténu aj tak v podstate zvyknuté ,chcem pred všetkými, ktorých ich loď ešte nestiahla dole ani na chvíľku  sňať klobúk dole a na vaše zdravíčko si dám večer pohár vína . 

A teraz pozitívnejšie toto je asi správne obdobie nájsť si čas na seba samých a nezabúdať na to.  Ja si to ako mnoho iných vecí zabúdam pripomínať , niekedy sa zas  hanbím jasne povedať , že haloo do prčic chcem svoju chvíľu lebo inač skončím zle . Dnes som to potrebovala mala som od rána ťažký deň , a večer už nastúpila úzkosť ,plač  , zúfalstvo a rôzne iné pocity spojené s, v mojom prípade slabšou depresiou . Tak som sa  len na pár minút zavrela s hudbou v spálni , ukradla si čas na napísanie tohto blogu ( jedna z top možností na psychohygienu u mňa) a  zázrak sa stal, úsmev nastal :) . 

Takže aby ste toto nebrali ako nejakú psy. radu , alebo nariekanie , nič z toho to nieje, je to len výcuc z môjho diára dôležitých aktivít aby sa nikomu ani mne nestalo , že by sa vďaka izolácií dostal do zlých psychických stavov ,  hlavne aby sme nikdy nezabúdali , že máme prečo mať úsmev na tvári . 

Čiže hurá do kníh , cvičenia , hier ,  kreslenia a čohokoľvek čo nás baví , nech sa naša tvár úsmevu nezbaví .  Zábave zdar 

Ospravedlňujem sa za možnú pesimickosť  "diela" no verím , že pochopíte , čo som chcela povedať . :) Tak si užime všetci krásne veľkonočné sviatky najviac ako sa len dá . 

 

S úsmevom haaa..   sa dívam na svet s úsmevom ...  :) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.


Už ste čítali?